TARİHÇE

Dünden Bugüne İzmir Golf Klubü

Kulübümüz 20.03.2014 tarihinde İzmir Golf Spor Derneği olarak kurulmuştur. Kulübümüzün genel amacı gerek Kulüp üyeleri gerekse konukları yararına spor olanakları sağlamak ve geliştirmektir. Kulübümüz, üyeleri arasında sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri geliştirmek, üyeleri arasında dayanışmayı sağlamak ve üyelerini teşvik ederek, kendilerinin ve konuklarının yararlanacağı çağdaş tesisler oluşturmaktadır. Kulübümüz, ülke sporunun gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla bu tesislerini hizmete hazır halde tutarak isteyen kulüp üyelerinin ve konuklarının yararlanmasına sunmayı hedeflemektedir. Ayrıca Kulübümüz, golf sporunun her kesim tarafından oynanmasını sağlamak için dezavantajlı kesimler arasında yaygınlaşmasını ve dezavantajlı kesimlerin golf sporuna ilgisini artırmayı önemli bir sorumluluk olarak görmektedir.

Kulübümüz, golf sporunun öncelikle İzmir olmak üzere Türkiye genelinde tanıtılmasına yardımcı olmak, bu spor dalı ile uğraşan diğer ülkelerdeki kulüpler ile beraber projeler ve turnuvalar yapmak, edineceği tesislerde üyelerine yönelik ayrıcalık ve imkanlar sunmak amacındadır.
 
Golf sporu aynı zamanda doğal çevrenin korunmasında öncelik eden bir spor dalıdır. Golf çevreye uyumlu ve saygılı bir spordur. Kulübümüz golf sporuna gönül vermiş kişi ve kurumlar ile olan dayanışmayı arttırarak, bu sporu tanımayan kişi ve kurumlara tanıtmak, ortak faaliyet alanları yaratarak gençliğimize golf sporu yapmanın görsel ve fiziksel fayda ve zevklerini anlatmak, golf sporu yaparak doğal çevremizin güzelliklerinin korunmasının ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak amacı ile kurulmuştur.

Saygılarımızla.
Image

Merkez Ofis

Atatürk Cad. No:230 K:2 Kordon Alsancak İZMİR

Email: info@izmirgolfclub.com

 

Golf Sahası

İçmeler Mahallesi Tekke Mevkii No:30 Urla İzmir

  • Tamer AYDINER
    +90 (535) 038 2961